قالب خبری تفریحی فروشگاهی بلوط وردپرس افزونه مقایسه جدول قیمت گذاری وردپرس پکیج کامل راه‌اندازی فروشگاه و اپلیکیشن دیجی کالا و بامیلو + هاست رایگان قالب اس ام اس سنتر برای وردپرس قالب مارال فروشگاه ووکامرس افزونه مترجم وردپرس Loco Translate فارسی

به نام خدا
دنیا ظرف کشت آخرت است.انسان ها باید درمقابل دریافت وگرفتن نعمت های الهی ظرفیت داشته باشند.مثال:یک نفر ظرفیت یک پست را ندارد اگر بهش سپرده شود ممکن است هم خودش را خراب کند وهم دیگران را از طرف دیگر تامال نباشد پیشرفتی حاصل نمی شود پس باید انقدر ظرفیت پیدا کنیم که وقتی خداوند به ما مال بدهد یاجامعه ای به ما مال بدهد یا خودمان تلاش کردیم وبه دست اوردیم مال در خدمت ما باشد نه ما در خدمت مال در خدمت بودن مال یعنی پولی را که الان داریم بتوانیم مدیریت کنیم انجایی که باید کمک بکنیم ،کمک کنیم وآنجایی که باید چشم پوشی داشته باشیم چشم پوشی کنیم.
زخرف یعنی هرچیزی که زینت داده شده است خداوند میفرمایددنیا زخرف است این دنیا چشم گیر است،خداوند میفرماید شما قرار است از همه چیز بکشید واگر یک چیز را گرفتید ودنبال کردید افراط می شود چون از چیز های دیگر نمیتوانید استفاده کنید.
در دنیا انسان هایی که وضع مالی شان خوب هست مشکلاتی نیز دارند و این واقعا اثبات شده کسی بدون درد نیست واگر کسی را هم فکر کنیم دردی ندارد ،ما از دردش خبر نداریم.
این دنیا متاع هست ،متاع یعنی چیزی که هست اما پایدار نیست.نگاه قرآن این است که در دنیا همه چیز متاع هست ،لذت را از دنیا باید برد اما بدانیم همیشه ماندنی نیست .
نزدیک بودن به خدا یعنی اگرصفت پاک وخوبی که داریم نباید در دنیا آن صفت ها را معامله کنیم ،مثال برای شغل دنبال متخصص که باشند برای انجام کار دنبال ان فردی هستند که قابل اعتماد باشد ،در انتخاب همسر ایمان باشد یعنی قابل اعتماد باشد، کسی که پاکی دارد باید هر روز و هر شب ترمزش را آزمایش کند چون از فردا خبری نیست.پس لازم است من هر روز ترمزم راقوی تر کنم تا فردا نیز پاکی برایم بماند.
هرکس از یاد خدای رحمان غافل شود شیطان را رفیقش میکنیم که همیشه همراهش باشد.
مراحلی که شیطان میتواند بر شما وارد شود:1-القای وسوسه است ،مثال:باشنیدن یک صدا یا دیدن یک عکس2-تماس گرفتن3-در قلب فرو رفتن4-خود انسان به دیگران نشان میدهد
هرچیزی که ذهن مرا فرا بگیرد باعث می شود ازیاد خدا عاجز بمانیم .غنا در اسلام حرام است،مثلا اینکه ما بخواهیم 24ساعته مداحی گوش بدهیم ،نماز بخوانیم. پس ذهن ما نباید بر چیزی مشغول شود وباید همیشه آزاد باشد هرشب کنترل بکنیم همنشین من کیست من را بدبخت میکند یا نمی کند.حالا وقتی شیطان قرین ما شد به جایی میرسیم که هرکاری میکنیم میگوییم کار من درست است . همه چیز ما باید با برنامه ریزی باشد و برای هر کاری وقت در نظر بگیریم . بدی هایمان را بسنجیم و دنبال کنیم تا بدی ها را از بین ببریم . مبارزه کنیم با آن چیزی که بیشتر ذهن ما را فرا گرفته است . در انتخاب دوست باید خیلی دقت کرد چون با انتخاب دوست ، دوست با ما می ماند و عذاب هم با هم میبینید و فردا روز حساب نیز با ما هست .عذاب بر اساس اعمال خودمان است. همیشه باید اصلاح میلیمتری انجام بدهیم و هر روز به سمت خوب شدن پیش برویم که حس خوب را پیدا کنیم عذاب تمامی ندارد و اگر بدی به ما رسید باید روی اراده و راهی که در پیش گرفته ایم تاثیری نداشته باشد.سوال های روز محشر را همین جا جواب بدهیم خیلی بهتر است تاجاهای دیگه جواب بدهیم .قرآن نمونه ای است در عینی که اشتباه ندارد به زبان من وتوست چون قرآن زمینی است وبرای هدایت انسان ها آمده است .ما باید به آثار نگاه کنیم وبانگاه کردن به آثار آن ها را دریابیم (یعنی آثار را درک کنیم).
باخدا جوری باشیم که ان شاا… خدا پشتمان باشد.

تلخیص:محمد برخورداری

خلاصه ای از همنشینی 646
پکیج بک لینک دائمی مکمل – ۲۹ بک لینک از سایت‌های اتوریتی و پیج رنک بالا و معروف دنیا نمایش رویداد به صورت تایم لاین در وردپرس پکیج کامل راه‌اندازی فروشگاه و اپلیکیشن دیجی کالا و بامیلو + هاست رایگان ۵۰ بک لینک از دامنه‌های EDU و gov (مورد اعتمادترین دامنه‌ها از نظر گوگل) قالب وردپرس چیتا یک قالب فروشگاهی حرفه‌ای قالب تخفیف گروهی وردپرس تخفیفات